AKTUÁLNĚ

       KALENDÁŘ

AKTUÁLNĚ

11.6.2012

Červen

7. 6.- dopravní výchova (4.- 5. ročník): teorie (pan Jiří Myšák-autoškola Podorlicko)
12. 6. - dopravní výchova (4.- 5. ročník): praxe (dopravní hřiště v RK)
14. 6. - setkání s Policií ČR (kyberšikana, dopravní výchova,…..)
- 14. 00 - 16. 00 hodin: informace o chování a prospěchu za 2. pololetí
18. 6. - 13. 00 hodin: výběrové řízení na místo kuchařky
20. 6. - setkání páťáků ZŠ Bílý Újezd, Dobré a Podbřezí (5. ročník)
28. 6. - kouzelník Waldini v naší škole (představení 35,- Kč, vykouzlené zvířátko z balónku 15,- Kč)
29. 6. - slavnostní ukončení školního roku 2011/2012 (vydání vysvědčení, slavnostní vyřazení žáků 5. ročníku ze ZŠ a předškoláků z MŠ)

Skvělá prezentace Základní školy Bílý Újezd
Ve sportovní soutěži získali naši žáci skvělé výsledky.Více zde (pdf).

Tento měsíc slaví:

Svátek:
24. 6. Jan Jirsa, Jan Vaverka
26. 6. Adriana Bartáková
29. 6. Petr Němeček

Narozeniny:
11. 6. Martina Konečná, Martin Šubr
13. 6. Adam Červinka
24. 6. Tomáš Kubančík
29. 6. Aneta Horáčková

Blahopřejeme!


7.5.2012

Květen

3. 5.- od 16. 00 hodin - schůzka výboru SRPŠ (organizační zajištění Šlápoty)
9. 5. - zápis do MŠ na školní rok 2012/2013 (14. 00 - 16. 00 hodin)
15. 5. - společné focení na závěr školního roku
- jarní besídka (dopoledne od 10. 00 a odpoledne od 15. 00 hodin)
22. 5. - školní výlet - Letohrad (muzeum řemesel) www.muzeumremesel.cz
- Vochtánka (opékání vuřtů) www.kempwestern.cz
31. 5. - Šlápota + Pytlácká noc

Oznámení
Od příštího školního roku 2012/2013 se na naší škole uvolní místo kuchařky. Zájemci mohou podat písemnou žádost do 15. 6. 2012. V případě většího počtu zájemců proběhnou přijímací pohovory.

Tento měsíc slaví:

Svátek:
17. 5. Aneta Horáčková, Aneta Jirsová
26. 5. Filip Macháček, Filip Marek

Narozeniny:
4. 5. Adam Barták
10. 5. Matěj Frajvald, Adam Šrámek
15. 5. Natálie Kubíčková
18. 5. Aneta Jirsová

Blahopřejeme!


22.4.2012

Duben

3. 4.- informace o chování a prospěchu za 3. čtvrtletí (14. 00 - 16. 00 hodin)
4. 4. - velikonoční výstava v Pelclově divadle v RK (ZŠ)
10. 4. - přednáška ve škole "Pomoc volně žijícím zvířatům"
5. 4. - 6. 4. - velikonoční prázdniny

Zápis do MŠ Bílý Újezd
26. 3. - 30. 3. 2012: - výdej žádostí
16. 4. - 20. 4. 2012: - příjem vyplněných žádostí
9. 5. 2012: - zápis do MS na školní rok 2012/2013 - vydání rozhodnutí

Skvělá prezentace Základní školy Bílý Újezd
Na sportovních a pěveckých soutěžích získali naši žáci skvělé výsledky.Více zde (pdf).

Tento měsíc slaví:

Svátek:
6. 4. Vendula Neugebauerová
13. 4. Aleš Červinka

Narozeniny:
11. 4. Tereza Čermáková, David Michl
14. 4. Karolína Michlová
15. 4. David Dyntar
17. 4. Martin Hlavsa
28. 4. Matěj Macháček
29. 4. Adriana Bartáková

Blahopřejeme!


5.3.2012

Březen

5. 3. - 9. 3. - jarní prázdniny (provoz pro přihlášené děti)
19. 3. - divadlo ve škole "O líné Liduně"
22. 3. - vynášení Morany (v případě nepříznivého počasí bude akce odložena)
27. 3. - velikonoční odpoledne pro děti a rodiče
29. 3. - exkurze do Hvězdárny a planetária v Hradci Králové (ZŠ)

Tento měsíc slaví:

Svátek:
7. 3. Tomáš Felcman, Tomáš Kubančík, Tomáš Petr
19. 3. Josef Mucha

Narozeniny:
25. 3. Josef Mucha

Blahopřejeme!


7.2.2012

Únor

3. 2. - jednodenní pololetní prázdniny
13. 2. - jarní focení dětí
24. 2. - zahajujeme výcvik plavání

Tento měsíc slaví:

Svátek:
19. 2. Patrik Herman
22. 2. Petr Němeček
24. 2. Matěj Macháček

Narozeniny:
3. 2. Petr Němeček
12. 2. Tadeáš Červinka
15. 2. Ondřej Verner

Blahopřejeme!


Velké poděkování všem, kteří přispěli do tomboly na 12. ples školy a školky.

RODIČE DĚTÍ MŠ A ZŠ
ZAMĚSTNANCI MŠ A ZŠ
PŘÁTELÉ ŠKOLY A ŠKOLKY
ADLER, rybářský sport, Dobruška
AG TYP, Kostelec nad Orlicí
AMIPE, Petr Novotný, Kvasiny
AZ ELEKTRA, Dobruška
AUTOBAZAR CARS, Pleyer Martin
AUTOFORUM, Dobruška
AQUA Rychnov nad Kněžnou
BARUM, Rychnov nad Kněžnou
BOHEMILK a.s., Opočno
CVEJN JOSEF, truhlářství, Hroška
CUKROVAR, České Meziříčí
DRŮBEŽÁRNA, Semechnice
DUZBABA LADISLAV, truhlářství, Bílý Újezd
EKOFARMA, Jan Tomáš, Bílý Újezd
ELEKTRAM, Rychnov nad Kněžnou
ESOP, účetní a daňová kancelář, Rychnov nad Kněžnou
GE MONEY BANK, Dobruška
HC Bílý Újezd
HANUŠ JOSEF, autoopravna, Hroška
HEJHAL LEOŠ, autoopravna, Hroška
H + H Hroška
HOLUB PETR, truhlářství, Solnice
HORÁČKOVÁ PAVLÍNA, modeláž nehtů
HORÁK STANISLAV, Hroška
KALIŠ MIROSLAV, Houdkovice
KAND s.r.o., Dobruška
KERSON, Dobré
KONEČNÝ RADEK, truhlářství
LÉKÁRNA "HRADECKÝ", Dobruška
LÉKÁRNA "U ZLATÉHO LVA", Dobruška
LEVNÉ KNIHY, Dobruška
LOM, Masty
MATRIX a.s., Třebešov
MERTLÍK, s.r.o.
MOBIL TUNING, Dobruška
MÚ Dobruška
N+N, SKLO A PORCElÁN U NETÍKŮ, Dobruška
OBEC, Bílý Újezd
PNEUSERVIS , V. Pavel, Kvasiny
PODORLICKÁ SODOVKÁRNA, Rychnov nad Kněžnou
POTRAVINY, Radka Valíčková , Bílý Újezd
POŽÁRNĚ-BEZPEČNOSTNÍ SEVIS, Rychnov nad Kněžnou
PZP KOMPLET, a.s.
SK Dobré
STAROČESKÝ PIVOVÁREK, Dobruška
STŘECHY: M. Verner + P. Tomeš, Hroška
STUHA, Dobruška
ŠEDIVÝ J., MVDr., Opočno
ŠTĚRBOVÁ LADA, kadeřnictví, Lukavice
ZEAS, Trnov


30.12.2011

Přístavba školky

Kalendářní rok 2011 se pomalu schyluje ke konci. Ke konci se schyluje i provizorní provoz našeho zařízení.
Od 3. 1. 2012 začínáme v novém.
Poděkování patří Zastupitelstvu Obce Bílý Újezd v čele s panem starostou, stavební firmě Pavla Nejmana za zdárné dokončení přístavby.
Touto cestou chci poděkovat i všem zaměstnankyním školy a školky za trpělivost, obětavost a uskromnění se v době provizoria, za zvýšené pracovní nasazení v době stěhování. (Ne vždy to bylo zrovna jednoduché!)
Velké poděkování patří ochotným tatínkům, kteří nám pomohli při závěrečném stěhování a při různých opravách a úpravách.
Byli to pánové: Barták Pavel, Čermák Pavel, Dyntar David, Hanuš Josef, Horák Stanislav st., Chaloupka Jaroslav, Chmelař Josef st., Aleš Jakubec,Jirsa Jiří, Macháček Antonín, Němeček Petr, Marek Pavel, Švorc Ondřej, Švorc Miloslav, Vaverka Jan.
Radost nám udělaly hrací koberce - vánoční dárky od maminky Čermákové a maminky Šulákové.

Bez sponzorů

AMIPE - Petr Novotný, Bílý Újezd
JV NET Vanický, Třebešov
M-SILNICE a.s., Hradec Králové
ŠKODA AUTO, a.s - Mladá Boleslav
Uhlí a paliva - Jaromír Novotný
ZEAS Podorlicko a.s., Trnov

bychom si nemohli objednat další vybavení do herny v MŠ.

Za jejich finanční dar a lidský přístup jim patří velký dík!


Všichni výše jmenovaní nám pomohli a to není v dnešní době zcela samozřejmé. Každopádně by bez nich mnohé nebylo.

Přejeme všem příznivcům školy a školky v klidu prožité Vánoce a do roku 2012 hodně lidské pohody a jen samou radost ze života spojenou s krásnými a příjemnými chvílemi.

30.12.2011

Leden

5. 1. - schůzka SRPŠ-organizační zajištění plesu (16. 00 hodin)
12. 1. - informace o chování a prospěchu žáků za 1. pololetí (14. 00 - 16. 00 hodin)
17. 1. - zápis žáků do 1. ročníku ZŠ na školní rok 2012/2013 (14. 00 - 16. 00 hodin)
28. 1. - 12. ples školy a školky
31. 1. - výpis vysvědčení, konec 1. pololetí
3. 2. - jednodenní pololetní prázdniny

Tento měsíc slaví:

Svátek:
Narozeniny:
7. 1. Jakub Špaňo
31. 1. Patrik Herman

Blahopřejeme!


1.12.2011

Prosinec

2. 12. - "čertovský den"
10. 12. - 10. 00 hodin vítání občánků
12. 12. - 13. 00 hodin výběrové řízení na místo pedagogické asistentky
15. 12. - 15. 00 hodin stěhování do přístavby - Prosíme ochotné tatínky o pomoc při stěhování!
19. 12. - betlémy v Rychnově nad Kněžnou (vybíráme 30,- Kč: vstup. autobus)
23. 12. - 2. 1. 2012 - vánoční prázdniny (MŠ a ŠD uzavřena)

MŠ a ZŠ zahajuje provoz v úterý 3. 1. 2012.


Tento měsíc slaví:

Svátek:
6. 12. Mikuláš Pták
21. 12. Natálie Kubíčková
24. 12 Adam Barták, Adam Červinka, Adam Šrámek
30. 12. David Dyntar, David Filip, David Michl

Narozeniny:
5. 12. Jakub Chylka

Blahopřejeme!


6.11.2011

Listopad

3. 11. - focení dětí (vánoční sady)
15. 11. - informace o chování a prospěchu za 1. čtvrtletí: 14. 00 - 16. 00 hodin
17. 11. - státní svátek
18. 11. - exkurze v pivovaru v Dobrušce
21. 11. - "Čína - říše mocného draka" - projekt Planeta Země 3000 (Nové Město nad Metují)
29. 11. - adventní odpoledne pro děti a rodiče od 15. 00 hodin


Projekt EU
Do výuky zařazujeme DUMy (digitální učební materiály), které v hodinách s dětmi postupně ověřujeme v rámci projektu EU peníze školám.


Tento měsíc slaví:

Svátek:
11. 11. Martin Hlavsa, Martin Šubr, Martin Šulák
25. 11. Kateřina Chaloupková
30. 11. Ondřej Verner

Narozeniny:
9. 11. Jan Jirsa
24. 11. Mikuláš Pták

Blahopřejeme!


12.10.2011

Říjen

4. 10. - informační schůzka pro rodiče žáků ZŠ (14. 00 - 16. 00 hodin)
20. 10. - divadlo ve škole "Kocour Modroočko"
26. - 27. 10. - podzimní prázdniny


Výběrové řízení na místo učitelky MŠ
(zástup za mateřskou dovolenou)

proběhne v pondělí 24. 10. 2011 od 13 hodin v budově školy.

Žádost s životopisem zasílejte do středy 19. 10. 2011
na e-mail: skolabilyujezd@seznam.cz
nebo poštou na adresu: ZŠ a MŠ Bílý Újezd, Bílý Újezd 47, 518 01 Dobruška
TEL: 494 666 136. 722 474 207


Diagnostika stavu znalostí a dovedností žáků

V loňském školním roce jsme se zúčastnili s žáky 5. ročníku testování Diagnostika stavu znalostí a dovedností žáků se zaměřením na jejich rozvoj. Testování se zúčastnilo přes 33 tisíc žáků pátých a devátých tříd celé České republiky, 1457 z nich v Královéhradeckém kraji.

Podrobnou zprávu naleznete zde (pdf).


Závody Plavecko-běžeckého poháru v Rychnově nad Kněžnou 30. září 2011.

Naši školu vzorně reprezentovali Michal Duzbaba a Aleš Červinka.

Podrobnou reportáž naleznete zde (pdf).


EU peníze školám


Od 1. 9. 2011 realizujeme na naší základní škole projekt EU peníze školám.

Podrobnou zprávu naleznete zde (pdf).


Tento měsíc slaví:

Svátek:
15. 10. Tereza Čermáková
30. 10. Tadeáš Červinka

Narozeniny:
6. 10. Michal Duzbaba
10. 10. Nelli Červinková
15. 10. Tomáš Petr
24. 10. Michal Felcman, Tomáš Felcman, Filip Marek

Blahopřejeme!


19.9.2011

Září

1. 9. - slavnostní zahájení školního roku
8. 9. - informační schůzka pro rodiče dětí z MŠ
12. 9. - výstava akvarijních rybiček v Rychnově nad Kněžnou - ZŠ
13. 9. - výstava akvarijních rybiček v Rychnově nad Kněžnou - MŠ

Tento měsíc slaví:

Svátek:
29. 9. Michal Felcman a Michal Duzbaba

Narozeniny:
7. 9. Martin Šulák
14. 9. Zuzana Kubíčková
20. 9. Filip Macháček
21. 9. Aleš Červinka
29. 9. Nella Jakubcová

Blahopřejeme!


13.7.2011

Červenec

Děkujeme všem, kteří zcela dobrovolně a bez nároku na odměnu pomáhají při přípravných pracích, které bychom vlastními silami nezvládli.

Brigády 29. 6. 2011 se zúčastnili:
Čermák Pavel
Červinka Miloš
Frajvald Roman
Herman Jaromír
Hlavsa Michal
Chaloupka Jaroslav
Chmelař Josef st.
Macháček Antonín
Mucha Josef
Němeček Petr
Švorc Michal
Švorc Miloslav
Švorc Ondřej

Velké poděkování všem!



3.6.2011

Červen

2. 6. - 9. ročník Újezdecké šlápoty + Pytlácká noc pro odvážné
7. 6. - Školní výlet (Ratibořice, ZOO Dvůr Králové nad Labem)
30. 6. - Slavnostní ukončení školního roku, vysvědčení, vyřazení žáků 5. ročníku ze ZŠ a předškoláků z MŠ

Od 1. 7. do 31. 8. 2011 bude MŠ a ŠD uzavřena.
(Rekonstrukce a přístavba zařízení).


Tento měsíc slaví:

Svátek:
24. 6. Jan Jirsa a Jan Vaverka
29. 6. Petr Němeček

Narozeniny:
11. 6. Martina Konečná a Martin Šubr
13. 6. Adam Červinka
21. 6. Klára Neugebauerová
29. 6. Aneta Horáčková

Blahopřejeme!


2.5.2011

Květen

3. 5. - 16:00, schůzka SRPŠ, organizační zajištění Šlápoty
4. 5. - "Dopravní den" - den s členy Dopravního inspektorátu Policie ČR
7. 5. - 9. 00 hodin: placená brigáda na bourací a úklidové práce
("C" klub a kůlna ZŠ, pracovní oděv a pracovní obuv podmínkou)
10. 5. - besídka ke "Dnu matek", dopoledne v 9. 30 hodin a odpoledne v 15. 00 hodin
19. 5. - společné focení

Tento měsíc slaví:

Svátek:
17. 5. Aneta Horáčková a Aneta Jirsová
26. 5. Filip Macháček

Narozeniny:
4. 5. Adam Barták
10. 5. Matěj Frajvald
10. 5. Adam Šrámek
14. 5. Nela Pilcová
15. 5. Natálie Kubíčková
18. 5. Aneta Jirsová

Blahopřejeme!


6.4.2011

Duben

5. 4. - informace o chování a prospěchu za 3. čtvrtletí (14. 00 - 16. 00 hodin)
5. 4. - "KABARET" - představení pro děti
7. 4. - velikonoční odpoledne pro děti a rodiče (od 15. 00 hodin)- projektový den "Kvalitně i na vesnici"
21. - 22. 4. - velikonoční prázdniny
27. 4. - zápis dětí do MŠ na školní rok 2011/2012 (14. 00 - 16. 00 hodin)

Tento měsíc slaví:

Svátek:
6. 4. Vendula Neugebauerová
13. 4. Aleš Červinka
24. 4. Jiří Šrytr

Narozeniny:
5. 4. Šimon Horáček
11. 4. Tereza Čermáková a David Michl
11. 4. Karolína Michlová
11. 4. David Dyntar
11. 4. Martin Hlavsa
11. 4. Matěj Macháček

Blahopřejeme!


6.3.2011

Březen

28. 2. - 6. 3. - Jarní prázdniny
22. 3. - vynášení Morany, vítání jara (za příznivého počasí)

Projekt - Kvalitně i na vesnici
Podrobnosti naleznete v sekci Základní škola / Projekt.


Tento měsíc slaví:

Svátek:
7. 3. Tomáš Felcman a Tomáš Petr
19. 3. Josef Mucha

Narozeniny:
17. 3. Jiří Šrytr
25. 3. Josef Mucha

Blahopřejeme!


13.2.2011

Únor

4. 2. - Jednodenní pololetní prázdniny (MŠ a ŠD uzavřena, nedostatečný počet přihlášených dětí)

VELKÉ PODĚKOVÁNÍ VŠEM,
KTEŘÍ PŘISPĚLI DO TOMBOLY NA 11. PLES ŠKOLY A ŠKOLKY


RODIČE DĚTÍ MŠ A ZŠ
ZAMĚSTNANCI MŠ A ZŠ
PŘÁTELÉ ŠKOLY A ŠKOLKY

AMIPE, Petr Novotný
AQUA, servis a.s.
AG TYP, Kostelec nad Orlicí
BARUM, Rychnov nad Kněžnou
BEAS, pekárna Lično
BOHEMILK, a.s., Opočno
CUKRÁRNA, Rychnov nad Kněžnou
CVEJN JOSEF, truhlářství
DUZBABA LADISLAV, truhlářství
DRŮBEŽÁRNA, Semechnice
ELEKTRAM, Rychnov nad Kněžnou
ESOP, účetní a daňová kancelář, Rychnov nad Kněžnou
HANUŠ Josef, Roudné
HC Bílý Újezd
HEJHAL LEOŠ, autoopravna
H + H Hroška
HOLUB PETR, truhlářství
HORÁK STANISLAV, Hroška
HORÁČKOVÁ PAVLÍNA, modeláž nehtů
KALIŠ MIROSLAV, Houdkovice
KERSON, Dobré
KONEČNÝ RADEK, truhlářství
LADA ŠTĚRBOVÁ, kadeřnictví, Lukavice
LOM, Masty
MATRIX a. s., Třebešov
MARTIN PLEYER, autobazar
OBEC, Bílý Újezd
PODORLICKÁ SODOVKÁRNA, Rychnov nad Kněžnou
POŽÁRNĚ-BEZPEČNOSTNÍ SERVIS, Rychnov nad Kněžnou
PRODEJ UHLÍ A PALIV, Jaromír Novotný
PZP, KOMPLET a.s.
SERVISBAL, Dobruška
S.P.V., a.s., Solnice
STŘECHY: M. Verner + P. Tomeš, Hroška
VALÍČKOVÁ RADKA, potraviny Bílý Újezd
WELLNESS, Poradenské centrum krásy
ZEAS, Trnov
ZEDNICTVÍ - Grabmuller


Tento měsíc slaví:

Svátek:
7. 2. Veronika Šrámková
19. 2. Patrik Herman
22. 2. Petr Němeček
24. 2. Matěj Macháček

Narozeniny:
3. 2. Petr Němeček
12. 2. Tadeáš Červinka
15. 2. Ondřej Verner

Blahopřejeme!


5.1.2011

Leden

6.1. - Schůzka výboru SRPŠ od 16. 00 hodin (příprava plesu)
11.1. - Informační schůzka o chování a prospěchu za 1. pololetí. 14. 00 - 16. 00 hodin
18. 1. - Zápis žáků do 1. ročníku ZŠ Bílý Újezd pro školní rok 2011/2012 od 14. 00 do 16. 00 hodin v I. třídě ZŠ.
25. 1. - Cirkus ve škole
27. 1. - Divadlo ve škole: pan L. Peřina-"Modrá víla"
29. 1. - XI. ples školy a školky
31. 1. - Konec 1. pololetí, vysvědčení.
4. 2. - Jednodenní pololetní prázdniny

Tento měsíc slaví:

Narozeniny:
7. 1. Jakub Špaňo
31. 1. Patrik Herman

Blahopřejeme!


2.12.2010

Prosinec

3.12. - Čertovský den
4.12. - Vítání občánků naší sloučené obce
7. 12. - Návštěva Hvězdárny a planetária v Hradci Králové (ZŠ)
14. 12. - Vánoční besídka (dopoledno v 9:30, odpoledne v 15:00)
23. 12. 2010 - 2. 1. 2011 - Vánoční prázdniny

Tento měsíc slaví:

Svátek:
6.12. Mikuláš Pták
21.12. Natálie Kubíčková
22.12. Šimon Horáček
24.12. Adam Barták, Adam Červinka, Adam Šrámek
30.12. David Michl

Narozeniny:
5. 12. Jakub Chylka

Blahopřejeme!


Vám i Vašim blízkým přejeme klidné prožití Adventu,
veselé Vánoce a rok 2011 plný úspěchů,
splněných přání a ve zdraví prožitý.





Děkujeme panu Pavlu Šulákovi za dřevěné překvapení - panáka!


2.11.2010

Listopad

9.11. - 15:30 - 2. tvořivá dílna paní Lenky Pecenové (adventní zvonečky)
11.11. - projektový den "Přijíždí Martin na bílém koni"
17. 11. - státní svátek
18. 11. - 14:00 - 16:00 - informační schůzka pro rodiče žáků ZŠ (1. čtvrtletí)
25. 11. - 15:00 - adventní odpoledne pro děti a rodiče

Tento měsíc slaví:

Svátek:
11.11. Martin Hlavsa, Martin Šubr, Martin Šulák
25.11. Kateřina Chaloupková
30.11. Ondřej Verner

Narozeniny:
9. 11. Jan Jirsa
21. 11. Veronika Šrámková
24. 11. Mikuláš Pták

Blahopřejeme!


12.10.2010

Říjen

Zde si můžete stáhnou Minikuchařku - jablkové recepty našich maminek

5.10. - informační schůzka pro rodiče ZŠ (14. 00 - 16. 00 hodin)
- "Kvalitně i na vesnici" - projektový den v Dobrém, "Obrazy z třicetileté války"
12.10. - od 15. 30 hodin 1. tvořivá dílna s paní Pecenovou
Cena kurzu: 190,- Kč (zahrnuje kurzovné a materiál na dva rámečky), s sebou pouze fotografie.
14. 10. - focení na Vánoce
18. - 22. 10. - projektový týden " Moudrost v českých příslových
27. - 29. 10. - podzimní prázdniny

Tento měsíc slaví:

Svátek:
15.10. Tereza Čermáková
30.10. Tadeáš Červinka

Narozeniny:
6. 10. Michal Duzbaba
10. 10. Nelli Červinková
15. 10. Tomáš Petr
24. 10. Michal Felcman, Tomáš Felcman

Blahopřejeme!


Velké poděkování patří panu Vaverkovi a panu Jirsovi za opravu hraček!


6.9.2010

Září

1. 9. - slavnostní zahájení školního roku 2010/2011
7. 9. - informační schůzka pro rodiče MŠ (16. 00 hodin)
13. 9. - výstava akvarijních rybiček v Rychnově nad Kněžnou (ZŠ)
29. 9. - divadlo ve škole "Kašpárkovo dobrodružství" (8. 30 hodin)
29. 9. - "Jablíčkování" - zahradní slavnost pro děti a rodiče (15. 00 hodin)



Připravujeme:
5.10. - informační schůzka pro rodiče ZŠ (14. 00 - 16. 00 hodin)
12.10. - 1. tvořivá dílna s paní Pecenovou - ozdobné fotorámečky
9. 11. - 2. tvořivá dílna s paní Pecenovou - adventní zvonečky



Tento měsíc slaví:

Svátek:
29.9. Michal Duzbaba, Michal Felcman

Narozeniny:
7. 9. Martin Šulák
20. 9. Filip Macháček
21. 9. Aleš Červinka

Blahopřejeme!


8.6.2010

Červen


Akce na červen:
3. 6. - oslava Dne dětí: Šlápota a Pytlácká noc
30. 6. - slavnostní ukončení školního roku 2009/2010, vyřazení předškoláků z MŠ a žáků 5. ročníku ze ZŠ

Prázdninový provoz pro přihlášené děti MŠ a ŠD:
1. 7. - 9. 7.
23. 8. - 31. 8.

Tento měsíc slaví:

Svátek:
24.6. Jan Jirsa, Jan Veverka
29.6. Pavel Grabmuller

Narozeniny:
11. 6. Martina Konečná
11. 6. Martin Šubr
13. 6. Adam Červinka
21. 6. Klára Neugebauerová
29. 6. Aneta Horáčková

Blahopřejeme!


1.5.2010

Květen


Projekt "Květinový květen"

1. Každý žák přinese do školy v pondělí v daném týdnu svoji květinu a bude se snažit o ní získat co nejvíce informací (na internetu, v atlasech,….). (Květiny se nesmí v průběhu projektu opakovat, svoji květinu si můžete "zamluvit" předem).
2. Na každý týden připadne 5 květin (viz harmonogram). Tyto květiny budou ve škole vystavené. Vždy ve čtvrtek (polední přestávka) každý představí kamarádům svoji květinu.
3. Ve čtvrtek 3. 6. proběhne závěrečný test a zhodnocení projektu.

Harmonogram:

3. 5. - 7. 5.
M. Arnošt
P. Grabmuller
V. Hlavsa
M. Kovář
H. Macháňová

10. 5. - 14. 5.
Š. Horáček
J. Šrytr
K. Neugebauerová
N. Pilcová
V. Šrámková

17. 5. - 21. 5.
Aleš Červinka
M. Duzbaba
F. Macháček
N. Kubíčková
M. Pták

24. 5. - 28. 5.
M. Šubr
A. Jirsová
M. Konečná
Adam Červinka
D. Dyntar

31. 5. - 4. 6.
J. Chylka
D. Michl
J. Špaňo
A. Šrámek
T. Kroupová


"Péčí o svůj domov pomáhejte dětem"

V roce 2010 má 5 škol a 5 školek šanci získat 500 000 Kč na svůj rozvoj.

Jak se můžete zapojit?

1. Kupujte pro vaši domácnost libovolné prostředky Cif nebo Domestos.
2. Na kopii nebo originálu účtenky zvýrazněte položky Cif nebo Domestos.
3. Na zadní stranu účtenky připište název a adresu školy.
4. Zvýrazněné účtenky doneste do školy a vhoďte do sběrného boxu.
Hodnotí se částka vydělená počtem žáků, takže všechny školy a školky mají stejnou šanci na výhru.(www.cif.cz, www.domestos.cz)


Akce na květen:
6. 5. - setkání "páťáků" v Bílém Újezdě (ZŠ Dobré, ZŠ Podbřezí)
6. 5. - schůzka SRPŠ - od 16. 00 hodin
13. 5. - besídka ke Dnu matek (v 9. 30 a v 15. 00 hodin)
14. 5. - setkání "páťáků" v Dobrém (ZŠ Bílý Újezd, ZŠ Podbřezí)
17. 5. - společné focení na závěr školního roku
18. 5. - setkání "páťáků" v Podbřezí (ZŠ Bílý Újezd, ZŠ Dobré)
20. 5. - školní výlet Staré hrady (www.starehrady.cz)
28. 5. - "Den Země"- projektový den v Podbřezí (3., 4. a 5. ročník)

Tento měsíc slaví:

Svátek:
17.5. Aneta Horáčková
17.5. Aneta Jirsová
26.5. Filip Macháček

Narozeniny:
4. 5. Adam Barták
10. 5. Adam Šrámek
14. 5. Nela Pilcová
15. 5. Natálie Kubíčková
17. 5. Václav Hlavsa
18. 5. Aneta Jirsová
21. 5. Vendula Neugebauerová
30. 5. Tereza Kroupová

Blahopřejeme!


6.4.2010

Duben


1. 4. - 2. 4. - velikonoční prázdniny (provoz MŠ a ZŠ zajištěn pro přihlášené děti)
7. 4. - dopravní výchova pro žáky 4. a 5. ročníku (teorie - autoškola Myšák Podorlicko)
8. 4. - od 14.00 do 16. 00 hodin podáváme informace o chování a prospěchu za 3. čtvrtletí
14. 4. - divadlo ve škole "O veverkách a lidské hlouposti"
15. 4. - varhaní koncert v kostele v Bílém Újezdě
22. 4. - od 14. 00 do 16. 00 hodin proběhne zápis do MŠ Bílý Újezd (vydání rozhodnutí)

Tento měsíc slaví:

Svátek:
6.4. Vendula Neugebauerová
13.4. Aleš Červinka
24.4. Jiří Šrytr

Narozeniny:
5. 4. Šimon Horáček
11. 4. David Michl
14. 4. Karolína Michlová
15. 4. David Dyntar
17. 4. Martin Hlavsa
26. 4. Michal Kovář
28. 4. Matěj Macháček

Blahopřejeme!


6.3.2010

Březen


19. 3. - holčičí koleda
25. 3. - velikonoční odpoledne pro děti a rodiče
31. 3. - vyneseme zimu ze vsi a všem přineseme to krásné, dlouho očekávané jaro

Přihlásili jsme se do projektu "Ovoce do škol" a děti ZŠ budou dostávat pravidelně zdarma ovoce. Projekt by měl začít v průběhu měsíce března.


Zápis dětí do MŠ Bílý Újezd na školní rok 2010/2011 (září 2010-červen 2011)

Výdej žádostí: 1. 3. - 5. 3. 2010 od 8. 00 do 16. 00 hodin
Příjem vyplněných žádostí: 22. 3. - 26. 3. 2010 od 8. 00 do 14. 00 hodin
Vydání rozhodnutí: 22. 4. 2010 od 14. 00 do 16. 00 hodin

Kritéria přijímání dětí do MŠ Bílý Újezd

Vzhledem k současnému "babybomu" a kapacitě naší MŠ (20 dětí) je nutné dodržovat následující přijímací kritéria.
Do MŠ Bílý Újezd se přijímají děti starší 3 let, trvale žijící v regionu obce Bílý Újezd (= Bílý Újezd, Hroška, Masty, Roudné), jejichž schopnost sebeobsluhy odpovídá požadavkům pro nástup do MŠ.

Při vyšším počtu zájemců se řídíme těmito kritérii:
1 .Děti v posledním roce před zahájením povinné školní docházky (povinnost ze zákona 561/2004). V tomto případě není rozhodující zaměstnanost matky / 6 bodů

2. Děti zaměstnaných rodičů. / 6 bodů

3. Docházka dítěte do MŠ:
- celodenní / 6 bodů
- 4-hodinové / 3 body
- 5 dnů v měsíci / 1 bod

4. Sourozenci již přijatých dětí (MŠ i ZŠ). / 3 body

5. Opakovaná žádost / 3 body

6. Věk dítěte:
- 5 let / 5 bodů
- 4 roky / 4 body
- 3 rok / 3 body


V případě nenaplnění kapacity MŠ z řad dětí místních, budou přijímáni zájemci z okolních obcí.


Tento měsíc slaví:

Svátek:
7.3. Tomáš Felcman, Tomáš Petr

Narozeniny:
17. 3. Jiří Šrytr

Blahopřejeme!


3.2.2010

Únor



VELKÉ PODĚKOVÁNÍ VŠEM, KTEŘÍ PŘISPĚLI DO TOMBOLY NA 10. PLES ŠKOLY A ŠKOLKY

RODIČE DĚTÍ MŠ A ZŠ
ZAMĚSTNANCI MŠ A ZŠ
PŘÁTELÉ ŠKOLY A ŠKOLKY

AMIPE,Petr Novotný, Kvasiny
AQUA, servis a.s.
AG TYP, Kostelec nad Orlicí
BAZAR EDIT, Ještětice
BEAS, pekárna Lično
CVEJN JOSEF, truhlářství
ČERVINKA MILOŠ, Símanka
DUZBABA LADISLAV, truhlářství
ELEKTRAM, Rychnov nad Kněžnou
ESOP, účetní a daňová kancelář, Rychnov nad Kněžnou
HC Bílý Újezd
H + H Hroška
HOLUB PETR, truhlářství
HORÁK STANISLAV
HORÁČKOVÁ PAVLÍNA, modeláž nehtů
KERSON, Dobré
KONEČNÝ RADEK, truhlářství
MATRIX a. s., Třebešov
MH CARS, Martin Player, Honza Šlaj
OBEC, Bílý Újezd
PZP, KOMPLET a.s.
PETR ULČ - UP com
PETROVÁ ZDENKA, potraviny BÚ
ROLEČKOVÁ EVA, Kvasiny, pedig
SODOVKÁRNA, Rychnov nad Kněžnou
STRNAD JOSEF, spol. s.r.o., Solnice
TJ JARKOVSKÝ
WELLNESS, Poradenské centrum krásy
ZEAS, Trnov

Poděkování také patří všem, kteří se podíleli na organizaci a přípravě plesu!


1. 2. - 5. 2. - projektový týden "Kam se ptáčku, kam schováš?"
15. 2. - 21. 2. - jarní prázdniny (provoz MŠ a ŠD pro přihlášené děti)

Tento měsíc slaví:

Svátek:
2.2. Nela Pilcová
7.2. Veronika Šrámková
19.2. Patrik Herman
24.2. Matěj Macháček

Narozeniny:
12. 2. Tadeáš Červinka
13. 2. Martin Arnošt

Blahopřejeme!


15.1.2010

Leden



Ples školy a školky 2010

V sobotu 30. 1. 2010 pořádá naše škola a školka již 10. ples.

Žádáme vás tímto o příspěvek do tomboly (v rámci vašich možností).
Věci do tomboly budeme vybírat od pondělí 25. 1. do čtvrtka 28. 1. 2010.

Za vaši ochotu předem děkujeme.
Těšíme se na vaši účast na plese.



12. 1. - zimní besídka (dopoledne od 9. 30 hodin, odpoledne od 15. 00 hodin)
14. 1. - divadlo ve škole - Kubula a Kuba Kubikula
19. 1. - zápis žáků do prvního ročníku pro školní rok 2010/2011
21. 1. - informace o chování a prospěchu za 1. pololetí (od 14. 00 do 16. 00 hodin)
28. 1. - konec 1. pololetí, vysvědčení
29. 1. - jednodenní pololetní prázdniny
39. 1. - 10. ples školy a školky

Tento měsíc slaví:

Narozeniny:
7. 1. Jakub Špaňo
31. 1. Patrik Herman

Blahopřejeme!


4.12.2009

Prosinec

Poděkování!
- panu Jirsovi, Michlovi, Filipovi a Neugebauerovi za stěhování MŠ při pokládání koberce
- panu Melicharovi za počítač

11. 11. proběhl na naší škole a školce projektový den "Přijíždí Martin na bílém koni"
18. 11. "Školička kouzel" - divadlo

4. 12. - mikulášská nadílka
5. 12. - vítání občánků
15. 12. - vánoční besídka (dopoledne v 9.30, odpoledne v 15. 00)
16. 12. - návštěva betlémů v RK (ZŠ)



Tento měsíc slaví:

Svátek:
6.12. Mikuláš Pták
21.12. Natálie Kubíčková
22.12. Šimon Horáček
24.12. Adam Červinka, Adam Barták, Adam Šrámek
30.12. David Dyntar, David Filip, David Michl

Narozeniny:
5. 12. Jakub Chylka

Blahopřejeme!


31.10.2009

Listopad

Z úspěšného projektu "Kvalitně i na vesnici" byla na naši školu zakoupena nová technika: dataprojektor, notebook, projektové plátno, mobilní telefon, sluchátka. V další vlně budeme vybaveni novými počítači a televizí.

10. 11. - další z tvořivých dílen s paní Lenkou Pecenovou (vánoční dekorace - stromek)
17. 11. - státní svátek
20. 11. - končí na naší škole celorepubliková sbírka Občanského sdružení Píšťalka na pomoc dětem a mladým lidem s tzv. získaným handicapem
24. 11. - od 14. 00 do 16. 00 hodin podáváme informace o chování a prospěchu žáků za 1. čtvrtletí
25. 11. - zahajujeme výcvik plavání (plavání je povinné = součást osnov, pokud se někdo tohoto výcviku nemůže zúčastnit ze zdravotních důvodů, je nutné potvrzení od lékaře - do 13. 11. 2009)
26. 11. - adventní odpoledne pro děti a rodiče (perníčky, věnec)



Tento měsíc slaví:

Svátek:
11.11. Martin Arnošt, Martin Hlavsa, Martin Šubr
30.11. Ondřej Verner

Narozeniny:
9. 11. Jan Jirsa
24. 11. Mikuláš Pták

Blahopřejeme!


1.10.2009

Říjen

Od pondělí 5. 10. zahajují svoji činnost zájmové kroužky.

7. 10. - od 15. 00 hodin "Zahradní dýňová slavnost"
9. 10. - od 8. 00 hodin focení na Vánoce
28. 10. - státní svátek
29., 30. 10. - podzimní prázdniny



Tento měsíc slaví:

Svátek:
15.10. Tereza Kroupová

Narozeniny:
6. 10. Michal Duzbaba
10. 10. Nelli Červinková
15. 10. Tomáš Petr
24. 10. Tomáš a Michal Felcmanovi

Blahopřejeme!


12.9.2009

American English in our school

Kristin, naše nová lektorka angličtiny, bude naše školáky zdokonalovat v tomto světovém jazyce.

Fotografie z prvního setkání najdete ve fotogalerii.


4.9.2009

Září

1.září 2009 jsme slavnostně zahájili školní rok s datem 2009/2010. Nové prvňáky přišla pozdravit za Obec Bílý Újezd paní Jana Židová a předala jim knížku a sladkosti.
Tento školní rok zahajujeme s personálními změnami. Na místo školnice po paní Ludmile Lenfeldové nastoupila paní Miluše Macháčková. Po dobu nemoci a následně mateřské dovolené paní učitelky Veroniky Šimkové bude v MŠ paní učitelka Miroslava Weissová.

10. 9. - od 16. 00 hodin schůzka výboru SRPŠ
14. 9. - výstava akvarijních rybiček v Rychnově nad Kněžnou (ZŠ)
15. 9. - projektový den "Kvalitně i na vesnici" - Renesance v Dobrém (ZŠ)
15. 9. - od 16. 00 hodin - informační schůzka pro rodiče dětí MŠ
29. 9. - od 16. 00 hodin - informační schůzka pro rodiče dětí ZŠ



Tento měsíc slaví:

Svátek:
14 9. Zuzana Kubíčková
20. 9. Filip Macháček
21. 9. Aleš Červinka
22. 9. Pavel Grabmüller

Narozeniny:
28. 9. Václav Hlavsa
29. 9. Michal Duzbaba, Michal Felcman, Michal Kovář

Blahopřejeme!


13.6.2009

Aktualita roku 2009

Informace pro rodiče o projektu, který začneme realizovat 1. 9. 2009

"Kvalitně i na vesnici"

Top quality even in village

Základní myšlenkou tohoto projektu bylo spojení sil tří malých škol (ZŠ Bílý Újezd, ZŠ Dobré a ZŠ Podbřezí) a umožnit tak rovný přístup k žákům.

Hlavním tématem je zkvalitnění výuky cizího jazyka, společná organizace vzdělávacích akcí souvisejících s učebním plánem, rozvoj spolupráce a výměna zkušeností mezi pedagogy v těchto školách.

Všechny tři školy si jsou velmi podobné podmínkami, ve kterých se nacházejí i problémy, které jako malotřídní školy musí řešit.

Projekt vytvoří podmínky pro dlouhodobější hostování učitele AJ - rodilého mluvčího, který bude společný pro všechny tři školy. Žáci tímto získají možnost alespoň 1-2 hodiny týdně (každý ročník zvlášť) trávit s lektorem za přítomnosti českého učitele, který se jim bude věnovat velmi intenzivně a individuálně, vznikne prostor pro řádné procvičení látky, pro zdokonalení konverzační dovednosti, pro správnou výslovnost a motivaci pro další učení.

Další spolupráce spočívá v tematicky zaměřených projektových dnech, které budou žáky obohacovat o informace o jejich rodišti, měřit síly v různých soutěžích, porovnávat úroveň znalostí v jednotlivých předmětech.


29.5.2009

Červen

2. 6. - školní výlet do pražské ZOO Trója
10. 6. - tvořivá dílna "Ketlovaný šperk z kroužků"
16. 6. - "Újezdecký slavíček" - 7. ročník
23. 6. - turnaj ve vybíjené mezi malotřídními školami (Bílý Újezd, Dobré, Podbřezí)
30. 6. - slavnostní ukončení školního roku, vydání vysvědčení, vyřazení předškoláků z MŠ a žáků 5. ročníku ze ZŠ


V tento den se také rozloučíme s paní
Ludmilou Lenfeldovou,
která po mnohaletém působení na našem zařízení odchází do důchodu.
Všichni jí moc děkujeme za obětavou a poctivou práci, kterou ve škole a pro školu vykonala!
Přejeme jí, aby další léta prožívala jen a jen v dobrém zdraví, aby její další život byl naplněný radostnou pohodou.



Tento měsíc slaví:

Svátek:
24. 6. Jan Jirsa, Jan Vaverka
29. 6. Pavel Grabmüller

Narozeniny:
11. 6. Martin Šubrt, Martina Konečná
13. 6. Adam Červinka
21. 6. Klára Neugebauerová
29. 6. Aneta Horáčková

Blahopřejeme!


Přejeme všem dětem, žákům a zaměstnancům školy prosluněné prázdniny a příjemně strávený volný čas!


5.5.2009

Květen

7. 5. - Jarní besídka - (dopoledne od 9. 30 hodin a odpoledne od 15. 00 hodin)
18. 5. - společné focení na závěr školního roku
28. 5. - "Újezdecká šlápota" a "Pytlácká noc"


Tento měsíc slaví:

Svátek:
17. 5. Aneta Horáčková, Aneta Jirsová
26. 5. Filip Macháček

Narozeniny:
4. 5. Adam Barták
10. 5. Adam Šrámek
14. 5. Nela Pilcová
15. 5. Natálie Kubíčková
18. 5. Aneta Jirsová
21. 5. Vendula Neugebauerová
30. 5. Libor Felcman

Blahopřejeme!


2.4.2009

Duben

Oznámení

Od příštího školního roku se na naší škole uvolní místo školnice-uklízečky. Zájemci mohou podat písemnou žádost do 15. 5. 2009. V případě většího počtu zájemců proběhne výběrové řízení. (Komise bude složená ze zástupců školy a OÚ.)


2. 4. - od 15. 00 hodin pořádá Kulturní komise, MŠ a ZŠ 1. tvořivou dílnu. (Pletení košíků z proutí pedig pod vedením lektorky paní Šimečkové. Ještě jsou volná místa!)
7. 4. - od 14. 00 do 16. 00 hodin: informace o chování a prospěchu žáků ZŠ za 3. čtvrtletí.
8. 4. - vynášení Morany a vítání jara (za příznivého počasí)
9. 4. - 10. 4. - velikonoční prázdniny
17. 4. - uzávěrka přihlášek do MŠ
27. 4. - "Ozdobte si své tričko" (dílna paní Pecenové - kurz je již obsazený!))
28. 4. - zápis dětí do MŠ na příští školní rok 2009/2010
29. 4. - "Čarodějnický rej" pro rodiče a děti


Tento měsíc slaví:

Svátek:
4. 4. Ivana Melicharová
11. 4. Vendula Neugebauerová
26. 4. Aleš Červinka
28. 4. Jiří Šrytr

Narozeniny:
5. 4. Šimon Horáček
11. 4. David Michl
26. 4. Michal Kovář
28. 4. Matěj Macháček

Blahopřejeme!


3.3.2009

Březen

Rodiče, kteří máte zájem přihlásit své dítě do mateřské školy v Bílém Újezdě na příští školní rok 2009 /2010
(září 2009 - červen 2010)
- vyzvedněte si v MŠ přihlášku a žádost o přijetí do MŠ
- vyplněnou přihlášku a žádost odevzdejte v MŠ do pátku 17. dubna 2009
- dostavte se v úterý 28. 4. 2009 mezi 14.00 - 16. 00 hodinou do Základní školy v Bílém Újezdě, kde proběhne zápis dětí do mateřské školy

Přednost mají:
- děti předškolní
- děti zaměstnaných rodičů
- děti samoživitelek apod.
- děti žijící trvale v regionu obce
- děti, které v našem zařízení mají již sourozence

ZŠ a MŠ zve děti a jejich rodiče na

Velikonoční odpoledne

ve čtvrtek 26. 3. 2009 od 15. 00 hodin.

Kulturní komise při OÚ Bílý Újezd, MŠ a ZŠ
pořádá pro veřejnost
'
TVOŘIVOU DÍLNU

(pletení velikonočních košíčků z proutí "pedig"pod odborným vedením lektorky paní Šimečkové)
ve čtvrtek 2. 4. 2009 od 15. 00 hodin v učebně ZŠ.

Počet účastníků je omezený, proto se v případě zájmu hlaste osobně ve škole nebo telefonicky na čísle 494 666 136 do pátku 27. 3. 2009.

Částečný příspěvek na materiál a lektorku činí 50,- Kč.

Velké poděkování všem, kteří přispěli do tomboly na 9. ples školy a školky.

RODIČE DĚTÍ MŠ A ZŠ
ZAMĚSTNANCI MŠ A ZŠ
PŘÁTELÉ ŠKOLY A ŠKOLKY

AUTOBAZAR CARS, Pleyer Martin, Šlaj Honza
AG TYP, Kostelec nad Orlicí
AMIPE, Petr Novotný, Kvasiny
BAZAR EDIT, Ještětice
BOHEMILK a.s., Opočno
CVEJN JOSEF, truhlářství, Hroška
DUZBABA LADISLAV, truhlářství, Bílý Újezd
ELEKTRAM, Rychnov nad Kněžnou
ELMAX, Rychnov nad Kněžnou
FONTÁNA, Helena Šedková (květiny-parfumerie)
GASTRO - Moravská Třebová, Jiří Švorc
HC Bílý Újezd
H + H Hroška
HOLUB PETR, truhlářství, Solnice
HORÁK STANISLAV, Hroška
KALIŠ MIROSLAV, Houdkovice
LUCIE, V. Hybyš, levné látky
KERSON, Dobré
KONEČNÝ RADEK, truhlářství, Solnice
LOM, Masty
OBEC, Bílý Újezd
PODORLICKÁ SODOVKÁRNA, Rychnov nad Kněžnou
POŠTOVNÍ SPOŘITELNA
POTRAVINY, Jana Venclová, Dobruška
PŘIDRUŽENÁ VÝROBA, Bílý Újezd
RAAB KARCHER, Rychnov nad Kněžnou
ULČ PETR, UP COM, Bílý Újezd
ZEAS, Trnov

Děkujeme tímto všem, kteří se podíleli na přípravě a organizaci plesu.


Tento měsíc slaví:

Svátek:
7. 3. Jiří Šrytr

Narozeniny:
17. 3. Tomáš Felcman

Blahopřejeme!


8.2.2009

Únor

3. 2. - návštěva paní Mazúchové - přehlídka dravců
5. 2. - exkurze do hvězdárny a planetária v Hradci Králové (žáci 3., 4. a 5. ročníku)
9. 2. - 15. 2. - jarní prázdniny
17. 2. - od 16. 00 hodin - úklid a příprava sálu na ples
21. 2. - 9. ples školy a školky


MŠ děkuje paní Lence Červinkové za pomoc školce!


Tento měsíc slaví:

Svátek:
2. 2. Nela Pilcová
7. 2. Veronika Šrámková
24. 2. Matěj Verner

Narozeniny:
1. 2. Ivana Melicharová
12. 2. Matěj Verner
13. 2. Martin Arnošt
15. 2. Ondřej Verner

Blahopřejeme!


Zamyšlení:

Jednoho krásného zimního dne postavily děti z naší mateřské školky na zahradě nádherné sněhuláky. Pracovaly s velkým elánem a byla radost se na ně dívat. Lopatkami si nakládaly a navážely na kolečkách sníh, aby ho bylo co nejvíce a sněhuláci co největší. Ze společně vykonané a zdařilé práce měly opravdovou radost a my jsme nešetřily chválou. O to větší bylo druhý den zklamání a dokonce se v dětských očích objevily slzičky.

Sněhuláci se proměnili v hromadu rozválených, rozšlapaných a rozkopaných koulí!
Jak smutné.

Nemyslíte si, že bychom se mohli bavit lépe, než ničením práce našich nejmenších!?


5.1.2009

Leden

8. 1. - od 16. 00 hodin schůzka SRPŠ (organizační zajištění plesu MŠ a ZŠ)
13. 1. - pedagogická rada za 1. pololetí 2008/2009
15. 1. - od 14. 00 do 16. 00 hodin podáváme informace o chování a prospěchu žáků ZŠ
20. 1. - od 14. 00 do 16. 00 hodin proběhne zápis žáků do 1. ročníku na školní rok 2009/2010
29. 1. - ukončení prvního pololetí, vysvědčení
30. 1. - jednodenní pololetní prázdniny


Prosíme rodiče, kteří ještě neodevzdali vyplněné dotazníky KALIBRO, aby tak učinili nejpozději do 16. 1. 2009.


Tento měsíc slaví:

Narozeniny:
7. 1. Jakub Špaňo
31. 1. Patrik Herman

Blahopřejeme!


6.12.2008

Vítání občánků 2008 v Bílém Újezdě

Kulturní komise při obecním úřadu v Bílém Újezdě ve spolupráci s Mateřskou a Základní školou obnovila po mnoha letech tradici vítání občánků. Prvních devět dětí narozených v roce 2008 bylo slavnostně zapsáno mezi občany Bílého Újezda. Kromě rodičů se slavnosti zúčastnili i prarodiče a známí.
Po představení miminek následoval projev, vystoupení dětí ze základní školy, podpis rodičů do pamětní knihy a nezbytné fotografování. Program byl zpestřen zpěvem Hany Konečné ( bývalé žákyně újezdecké školy), při kterém i ta nejuplakanější miminka ztichla.

Noví občánci naší obce jsou:
Čermáková Tereza
Bartáková Adriana
Kubančík Tomáš
Kubančíková Terezka
Neugebauer Jiří
Nechojdomová Eliška
Jakubcová Nella
Svoboda Michal
a Marek Filip.

Přejeme všem rodičům, aby si vytvořili krásný a podnětný domov, kde jejich děti najdou vždy lásku, vlídná slova, pochopení a bezpečí.


3.12.2008

Prosinec

1. 12. - zahajujeme výcvik v plavání
4. 12. - "ČERTOVSKÝ REJ" - odpoledne plné her a soutěží pro děti
5. 12. - naši školu a školku navštíví ČERT, MIKULÁŠ A ANDĚL
6. 12. - VÍTÁNÍ OBČÁNKŮ narozených v roce 2008
16. 12. - VÁNOČNÍ BESÍDKA
- dopoledne od 9. 30 hodin
- odpoledne od 15. 00 hodin


Vánoční prázdniny budou zahájeny v pondělí 22. prosince 2008 a skončí v pátek 2. ledna 2009. Vyučování bude zahájeno v pondělí 5. ledna 2009.

Po dobu vánočních prázdnin bude MŠ a ŠD uzavřena.
Tím nejkrásnějším dárkem k Vánocům není to, co se zlatem třpytí.
Je to úsměv, láska, pohlazení -
nad takový dárek není.

Krásné Vánoce a hodně štěstí v novém roce 2009
přejí všichni z MŠ a ZŠ

Poděkování paní M. Macháčkové a panu J. Neugebauerovi za pomoc škole.

Tento měsíc slaví:
Svátek:
6. 12. Mikuláš Pták
21. 12. Natálie Kubíčková
22. 12. Šimon Horáček
24. 12. Adam Barták, Adam Červinka, Adam Chylka a Adam Šrámek
30. 12. David Michl

Narozeniny:
5. 12. Jakub Chylka

Blahopřejeme!


31.10.2008

Listopad

9. 10. - 15. 10. - proběhla na naší škole hloubková inspekční činnost, která neobjevila žádné závažné nedostatky (velmi nás to potěšilo)
30. 10. - se uskutečnilo první setkání rodičů žáků 3. ročníku s paní učitelkou Radkou Pavlínkovou nad učebnicí AJ, které bylo velmi milé a příjemné
11. 11. - pedagogická rada (1. čtvrtletí)
13. 11. - informace o chování a prospěchu žáků ZŠ za I. čtvrtletí od 14. 00 do 16. 00 hodin
17. 11. - státní svátek - Den boje za svobodu a demokracii
19. 11. - divadlo v RK - Příhody včelích medvídků (MŠ)
1. 12. - žáci ZŠ a zájemci z předškoláků MŠ zahajují výcvik v plavání v Dobrušce (10 lekcí)
(Pokud se vaše dítě nebude účastnit plaveckého výcviku, je nutné do školy včas dodat potvrzení od lékaře.)
6. 12. - kulturní komise OÚ ve spolupráci se ZŠ obnovuje tradici vítání občánků


Rodiče, navštěvujte a tvořte s námi naše www stránky!
Budete-li fotografovat na našich akcích (besídka, čerti,…), budeme rádi, když nám svoje fotografie zašlete na adresu skolabilyujezd@seznam.cz a my je zveřejníme na našich stránkách.

Tento měsíc slaví:
Svátek:
11. 11. Martin Arnošt a Martin Šubr

Narozeniny:
9. 11. Jan Jirsa
21. 11. Veronika Šrámková
24. 11. Mikuláš Pták

Blahopřejeme!


1. 10. 2008

Říjen

2. 10.
14. 00 - 16. 00 - podáváme informace o chování a prospěchu žáků ZŠ
16. 00 - 18. 00 - schůzka výboru SRPŠ
Program:
- doplnění výboru novými členy
- Ples školy a školky
- diskuse

9. 10. - 14. 10. - naši školu a školku prověří Česká školní inspekce
23. 10. - MŠ - divadlo v RK - "Pletené pohádky"
27. 10. - 29. 10. - podzimní prázdniny
30. 10. - divadlo ve škole
Od října začínají svoji činnost kroužky.

Varování hygieny:
1. Nárůst výskytu žloutenky (zvýšený důraz na hygienu!!!!!)
2. Vši (důkladná kontrola dětí a pečlivé odstranění!!!!!)
3. Vakcinace lišek proti vzteklině pomocí návnad (v okrese Rychnov nad Kněžnou proběhne ve dnech 11. 10. - 15. 10.!!!!!)

Tento měsíc slaví:
6. 10. Michal Duzbaba
24. 10. Michal a Tomáš Felcmanovi

Blahopřejeme!


1. 9. 2008

V pondělí 1. 9. 2008 začal nový školní rok 2008/2009.

Slavnostního zahájení se zúčastnil starosta obce pan Zdeněk Arnošt, paní Jana Židová a rodiče, kteří přivedli do naší školy prvňáky.

Jsou to:

Martin Šubr, Houdkovice
Mikuláš Pták, Bílý Újezd
Aneta Jirsová , Roudné
Martina Konečná, Bílý Újezd

Byli jsme moc rádi, že můžeme děti přivítat v takřka nových učebnách. Přes prázdniny proběhla celková oprava učeben ZŠ. Máme vymalováno, jsou obroušené a nově nalakované parkety, položené nové koberce. Doufáme, že se v "skoronových" třídách bude dětem líbit a dařit.
Toto období bylo pro nás pracovně náročné, a proto si velmi vážíme pomoci ochotných tatínků a dědečků, kteří opět přiložili ruku k dílu při závěrečném stěhování a ostatních pracích.

Byli to:

Barták P., Hroška
Červinka M., Hroška
Duzbaba L.ml., Bílý Újezd
Duzbaba L. st., Bílý Újezd
Felcman J., Hroška
Horáček P., Hroška
Kubíček J., Hroška
Macháček A., Hroška
Lenfeld J., Bílý Újezd
Moravec M., Bílý Újezd
Neugebauer J., Roudné
Šrámek P., Hroška

Co nás čeká v nejbližším období?

9. 9. - focení dětí (vánoční sady) - mohou přijít i děti, které ještě nenavštěvují MŠ
15. 9. - výstava akvarijních rybiček v Rychnově nad Kněžnou - ZŠ
16. 9. - výstava akvarijních rybiček v Rychnově nad Kněžnou - MŠ
18. 9. - informační schůzka pro rodiče MŠ (od 16. 00 hodin)
2. 10. - informační schůzka pro rodiče ZŠ (14. 00 - 16. 00 hodin)
2. 10. - schůzka výboru SRPŠ (od 16. 00 hodin)
30. 10. - divadlo ve škole (pan Ladislav Peřina)
(viz kalendář vpravo)